Zaślepki samoprzylepne fi 13 i fi 20mm

W procesie tworzenia mebli ważny jest nie tylko efekt w postaci funkcjonalności, ale  również strona wizualna. Finalny produkt, bez względu na to, czy wykonany jest z drewna, pokryty okleiną czy jeszcze inną powłoką, powinien mieć ukryte wszelkie łączenia. Aby cieszył oko, śrubki i wkręty powinny być zakamuflowane. Do tego właśnie służą zaślepki samoprzylepne.


Rodzaje i parametry zaślepek

Zaślepki meblowe samoprzylepne pokryte są wysokiej klasy klejem akrylowym, co zapewnia ich dużą przyczepność. Dzięki temu idealnie przylegają one do powierzchni. Można je podzielić z uwagi na kilka parametrów:

  • kolor,
  • fakturę,
  • rozmiar.

Zaślepki powinny wizualnie stapiać się z tłem, dlatego dostępne są różne ich barwy. Można kupić jednolite zaślepki, bez żadnych widocznych wzorów. Są tradycyjne białe, czarne, w różnych odcieniach szarości, beżu, brązu, a nawet takie, które imitują chrom. Występują też takie, które mają przypominać drewno. Nie każda faktura powłoki mebla jest gładka, zatem nie do każdej pasują jednolite zaślepki. Jeżeli produkt jest wykonany z drewna lub okleiny, konieczne będą zaślepki samoprzylepne do mebli imitujące jego fakturę, posiadające delikatne żłobienia.

W zależności od tego, co planujemy zamaskować: małe śrubki czy duże wkręty albo dziurki, musimy dobrać odpowiedni rozmiar zaślepek. Wyróżniamy zaślepki samoprzylepne fi 13 o średnicy 13 mm do malutkich powierzchni oraz zaślepki samoprzylepne fi 20 o średnicy 20 mm przeznaczone do nieco większych otworów.

Cena zaślepek jest naprawdę minimalna i waha się w granicach paru złotych za listek, w którym jest najczęściej aż 20 sztuk. Nic dziwnego, że opinie o zaślepkach, zwłaszcza odnośnie do stosunku jakości do ceny, są bardzo dobre.


Jakie inne zastosowanie mogą mieć zaślepki samoprzylepne do mebli?

Zaślepki sprzedawane są w zestawach, a czasami potrzebujemy zaledwie 1-2 sztuk. Co zrobić z resztą? Oprócz tradycyjnej funkcji ukrywania wszelkich śrubek i wkrętów, mogą one służyć do maskowania zadrapań powierzchni czy niewielkich uszkodzeń.

Oferujemy pełną paletę kolorystyczną zaślepek meblowych samoprzylepnych do wszelkiego rodzaju powierzchni, dlatego każdy znajdzie u nas to, czego potrzebuje. Stale poszerzamy asortyment naszego sklepu internetowego, by spełniać oczekiwania klientów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.