Uchwyty meblowe

Uchwyty meblowe to małe elementy, które umożliwiają swobodne otwieranie szuflad i drzwi. Uchwyty produkowane są w przeróżnych kształtach, kolorach i z różnych materiałów. Dzięki takiej różnorodności w naszym sklepie internetowym z łatwością można dobrać odpowiednie uchwyty meblowe, które będą dopasowane do stylu i funkcji mebla. Wybierając uchwyt meblowy warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale również sposób montażu i dodatkowe, przydatne funkcje niektórych wzorów.

Jak wybrać uchwyty do mebli nowoczesnych albo retro?

Proste, geometryczne kształty i stonowane kolory pasują do minimalistycznie urządzonego wnętrza. Z kolei do starej, drewnianej komody można zamontować uchwyty do szuflad z roślinnym ornamentem w kolorze patynowego brązu. Łatwo rozpoznać uchwyty do szafek dziecięcych. Żywe kolory i ciekawe kształty to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego.

Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt meblowy?

Duże uchwyty do mebli ułatwiają otwieranie ciężkich drzwi lub dużych szuflad. W takich przypadkach pewny chwyt jest równie ważny jak elegancki wygląd.

Wybierając uchwyty do szafek łazienkowych warto zwrócić uwagę na kształt i komfort korzystania z uchwytu oraz jego kolor. Jeśli elementy armatury są chromowane, to właśnie chromowane uchwyty do szafek będą tutaj najlepiej współgrać. Kształt jest istotny, aby zapewnić pewny chwyt, nawet gdy dłonie są wilgotne po myciu.

Zarówno w łazience jak i w kuchni warto zamontować szerokie uchwyty do szuflad typu reling. Taki reling można wykorzystać:

✅ W łazience do powieszenia małego ręcznika dla dziecka. Wysokość powinna odpowiadać maluchom, a ręcznik umieszczony blisko baterii umywalkowej to dobry „przypominacz”, że trzeba wytrzeć rączki.

✅ W kuchni na szerokim uchwycie do szuflady można powiesić ścierki kuchenne. Przy odrobinie kreatywności reling można zamontować do krawędzi blatu kuchennego. W ten sposób można mieć funkcjonalny reling w miejscu gdzie jest najbardziej potrzebny.

W jaki sposób zamontować uchwyty do mebli?

Uchwyty do mebli najczęściej montowane są na jedną lub dwie śruby. W przypadku uchwytów montowanych na jedną śrubę, montaż jest bardzo prosty. Wystarczy włożyć śrubę w wywiercony otwór i przykręcić uchwyt. W przypadku uchwytów i relingów do szuflad montowanych na dwie śruby, przed zakupem warto zmierzyć rozstaw otworów. Relingi występują w kilku ustandaryzowanych szerokościach.

Problem jest mniej istotny jeśli otwory w meblu będą wywiercone pod konkretny uchwyt meblowy. Takie rozwiązanie pozwala zresztą w łatwy sposób zmienić wygląd praktycznie dowolnego mebla. Odpowiednio dobrany uchwyt meblowy poprawia też funkcjonalność. Tak modne ostatnimi laty szuflady z wyfrezowanym pochwytem może i wyglądają elegancko, ale w codziennym użytkowaniu lepiej sprawdzi się solidny reling do szuflady.

Uchwyt wpuszczany, montowany jest najczęściej w drzwiach przesuwnych. Montuje się go w wyfrezowanym otworze, dopasowanym do konkretnego uchwytu do szafy. Pozwala on na bardziej komfortowe korzystanie z drzwi i jednocześnie jest całkowicie zlicowany z płaszczyzną.

Pokaż wyniki
Widok:
Na stronie:
Sortuj po: