Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Zamki meblowe

Sortuj wg.
Wyświetl:
Wyświetl:
Produkty 1-20 z 382

Ważne dokumenty w biurze, cenna biżuteria, czy pamiętnik nastolatki. To jedynie niektóre przykłady przedmiotów, które wymagają solidnego zabezpieczenia. Do odpowiedniego zabezpieczenia nie zawsze potrzebny jest sejf, w większości przypadków wystarczy zamontować solidny zamek do szuflady lub szafy. Aby zadbać o własną prywatność  warto wybrać zamek meblowy znanej firmy, który zagwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa i wysoką jakość wykonania.

O tym jak przydatny jest zamek szafkowy może potwierdzić każdy rodzic. Małe dzieci, które zaczynają poznawać świat, nie powinny być narażone na kontakt z niektórymi przedmiotami. Odpowiedni zamek do mebli warto zamontować w szafkach z lekami i chemią gospodarczą.

Jaki zamek meblowy wybrać?

Wybierając zamek meblowy warto zwrócić uwagę nie tylko na typ montażu. Ważna jest ilość możliwych kombinacji kodu lub wzorów klucza. Wartość ta może się wahać od kilkuset do dziesiątków tysięcy. W praktyce nawet prosty wpuszczany zamek meblowy jest w stanie zniechęcić amatora cudzej własności.  Osoby szukające funkcjonalnego sposobu zabezpieczenia wielu mebli powinny wybrać zamek siso z wyjmowanym cylindrem. W ten sposób, używając różnych zamków, można stworzyć jeden bezpieczny system zabezpieczeń.

Sposoby otwierania zamków do mebli:

Zamki meblowe mogą być montowane na wiele różnych sposobów. W zależności od funkcji, potrzebny jest zamek o odpowiedniej konstrukcji. Niezależnie od budowy możemy rozróżnić kilka sposobów otwierania zamka meblowego. Każdy z nich ma zalety, które należy wziąć pod uwagę:

✅ zamykane na klucz – jest to najszersza kategoria zamków do mebli. Zależnie od potrzeby, zamek do szafki może służyć do otwierania metalowych żaluzji, skrzynki na listy lub szuflady biurka. W pracy biurowej najczęściej spotykany jest zamek centralny do szuflad. Taki system jest powszechnie montowany w kontenerkach na dokumenty. Centralny zamek do szuflady pozwala jednym przekręceniem klucza zamknąć je wszystkie. Zaletą takiego rozwiązania jest prosta konstrukcja i szybkość otwierania. W przypadku uszkodzenia lub zgubienia klucza, można stosunkowo łatwo dorobić nowy klucz.

✅ zamki na kłódkę – tego typu zamek do szafki daje możliwość zastosowania dowolnej kłódki o średnicy jarzma pasującej do otworu w zamku. Dzięki temu, w przypadku mniej wartościowych przedmiotów, można zastosować standardową kłódkę. Cenne przedmioty i dokumenty należy zabezpieczyć kłódką o odpowiednio wyższej klasie bezpieczeństwa.

✅  zamki szyfrowe i elektroniczne – takie zamki meblowe mogą być otwierane za pomocą karty dostępowej, specjalnej bransolety dostępowej lub ustalonego wcześniej kodu. Karty i bransolety są najbardziej komfortowym sposobem otwierania. Takie zamki szafkowe są często stosowane w biurach, ponieważ korzystanie z nich jest proste i komfortowe, przy zachowaniu odpowiedniej klasy zabezpieczenia.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon