Prowadnice do szuflad

Prowadnice do szuflad: ✅ Prowadnice rolkowe - prosta i niezawodna konstrukcja ✅ Prowadnice kulkowe ✅ Cichy domyk ✅ Duży udźwig

Oferowane przez nasz sklep prowadnice meblowe cechują się wysoką jakością wykonania i niską ceną.

Stojąc przed wyborem odpowiedniej szyny do szuflad należy zastanowić się nad zaletami, na których nam najbardziej zależy. Prowadnice meblowe oferowane w naszym sklepie zaspokoją potrzeby zarówno domowego majsterkowicza, jak i zawodowego stolarza.

✅ Prowadnice rolkowe – proste i niezawodne

Rolkowe prowadnice do szuflad są dobrym wyborem gdy istotna jest prosta i niezawodna konstrukcja.  Pojedyncza prowadnica składa się z dwóch szyn - górnej i dolnej. Każda szyna posiada własną łożyskowaną rolkę, która jest odpowiedzialna za płynne wysuwanie szuflady.

Tego typu prowadnice są bardzo łatwe w montażu. Stalowe szyny prowadnicy, zabezpieczają szufladę przez wypadnięciem. Również wyjęcie i ponowne włożenie szuflady z takimi prowadnicami jest bardzo proste i zajmuje mało czasu.

✅ Prowadnice kulkowe –  dostosowane do wielu potrzeb

Prowadnice kulkowe posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Obecnie są to najczęściej wybierane prowadnice szuflad do mebli łazienkowych i kuchennych.

Zbudowane są z metalowej, częściowo zamkniętej szyny oraz wózka. Wózek porusza się na małych kulkach umieszczonych w górnej i dolnej części szyny.

Prowadnice kulkowe są niezwykle solidne. Wysoka jakość wykonania sprawia, że prowadnice wybierane są do mebli, z których korzysta się często w ciągu dnia.

W zależności od modelu, prowadnica kulkowa może posiadać wiele dodatkowych funkcji:

  • Prowadnice z pełnym wysuwem – jest to bardzo istotne gdy w szufladzie przechowywane jest wiele, małych przedmiotów. Szufladę można wysunąć do samego końca. Kulkowa prowadnica do szuflady z pełnym wysuwem daje dostęp do całej potrzebnej zawartości.
  • Prowadnice z cichym domykiem – funkcja ta jest ważna w przypadku szuflad, z których korzysta się bardzo często w ciągu dnia. Cichy domyk zapewnia płynne i ciche korzystanie z szuflady.
  • Prowadnice o dużym udźwigu – prowadnice kulkowe mogą przenosić obciążenia między 30 a 80 kg. Takie szyny do szuflad są wykorzystywane np. w kuchennych szafkach cargo oraz szufladach narzędziowych.