Podnośniki gazowe

Podnośniki gazowe najczęściej są kojarzone z szafkami kuchennymi.  Można je wykorzystać z powodzeniem również w meblach łazienkowych i pokojowych. Podnośnik gazowy umożliwia łatwe i płynne otwieranie frontów meblowych. Podnośniki do szafek kuchennych znalazły głównie zastosowanie w wysokiej zabudowie pod sufit. Ponad standardowymi szafkami z otwieranymi na boki frontami, można zamontować szerokie, ale niskie szafki sięgające do sufitu. W takim przypadku siłownik do szafki unosi front do góry, dając dobry wgląd do wnętrza szafki kuchennej. Front z zamontowanym siłownikiem wystarczy delikatnie unieść, za dalsze automatyczne uniesienie i podtrzymanie w górze frontu, odpowiedzialny będzie już podnośnik.

✅ Montaż podnośnika do mebli

Montaż podnośnika do mebli jest na tyle prosty, że poradzi sobie z nim nawet domowy majsterkowicz. Dedykowane śruby do drewna wystarczy wkręcić w ściankę mebla. Aby ułatwić sobie pracę, można zrobić małe otwory za pomocą wiertła o kilka rozmiarów mniejszego niż średnica śruby.

Przed montażem najlepiej sprawdzić do jakiego poziomu siłownik podniesie front meblowy. Całkowicie rozsunięty podnośnik powinien podnieść front maksymalnie do poziomu 90 stopni. W przypadku szafek zamontowany bardzo wysoko, szafka nie musi się otwierać do samej góry. Front, który otwiera się np. do ¾ wysokości, łatwiej jest później zamknąć.

✅ Na co zwrócić uwagę wybierając podnośnik gazowy

Wybierając podnośnik gazowy do mebli warto zwrócić uwagę na to jaki ciężar może podnieść. Podnośniki do mebli, w zależności od modelu mogą podnosić od 6 do 18 kg. Wskazany jest montaż dwóch podnośników do mebli przy każdym froncie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku długich szafek, np. powyżej 80 cm. Dzięki temu podnośnik do mebli zawsze pracuje we właściwej osi i mniej zużywa się jego mechanizm. Oferowane w naszym sklepie internetowym podnośniki gazowe Siso są testowane do 30 tysięcy cyklów. Taka ilość w szafce kuchennej to gwarancja kilku lat bezawaryjnej pracy siłownika gazowego. W rzeczywistości podnośniki Siso wytrzymują nawet kilkanaście lat użytkowania.

Pokaż wyniki
Widok:
Na stronie:
Sortuj po: