Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 40

Okucia do szkła

Sortuj wg.
Wyświetl:
Krążek UV mocowania TWISTER
60,73 zł 78,08 zł
Wyświetl:
Produkty 1-20 z 696

Szklane elementy wyposażenia mebli jak drzwiczki czy lustra powinny być nie tylko odpowiednio wytrzymałe i bezpieczne, ale także prezentować walory estetyczne. Dlatego przy wyborze okuć do szkła meblowego czy szklanych gablot powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko praktyczność tych elementów, ale także ich wygląd i wykonanie.

Czym są okucia do szkła meblowego?

Okuciem nazywamy każdy element pomocniczy do montażu szkła, który ochrania oraz utrzymuje szkło we właściwej pozycji. W zależności od potrzeby oraz wyposażenia, okucia należy dobrać odpowiednio do przeznaczenia danego mebla, aby był on w stanie spełniać swoją funkcję przez długi czas. Okucia występują w wielu różnorodnych modelach. Najczęściej są wykonane z metalu lub innych materiałów odpornych na zniszczenia i częstą eksploatację.  W zależności od mebla okucia przybierają także różną formę: do kabin prysznicowych będą to kostki i zawiasy, do półek szklanych powinieneś szukać uchwytów przykręcanych, a do daszków ze szkła będą to uchwyty typu punktowego. Dużą różnorodność znajdziesz w ofercie okuć do gablot szklanych i luster, które wyróżnia możliwość dopasowania do stylu i konkretnej estetyki danego mebla.

Okucia do szkła meblowego – na co zwrócić uwagę?

Wybierając okucia do szkła, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby kupować je najlepiej od producenta mebli. W innym przypadku należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danego modelu, aby mieć pewność, że będzie idealnie dopasowany. W tym celu warto wziąć pod uwagę parametry tafli szklanej, takie jak jej grubość. Równie ważne są surowce, z jakich wykonane zostały okucia do szkła. Powinny być bowiem odporne na długotrwałe działanie wilgoci oraz bezpieczne, aby ich konstrukcja nie stwarzała ryzyka pęknięcia szyby czy lustra. Jeśli zależy Ci na estetyce wszystkich elementów, warto postawić na okucia chromowane, które są uniwersalne, jeśli chodzi o kolor oraz wyjątkowo trwałe.

Okucia do szkła meblowego i gablot szklanych w naszej ofercie

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór okuć do szklanych konstrukcji drzwiczek w szafkach, biblioteczkach czy gablotach. Okucia i zawiasy, jakie proponujemy, doskonale chronią szkło przed uszkodzeniami. Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, oferujemy kompleksowe rozwiązania: poza elementami mocującymi, takimi jak śruby do zawiasów, posiadamy także stopery z regulacją, przyssawki, wsporniki oraz zamki do szkła. Wszystkie nasze produkty wyróżnia wysoka wytrzymałość, funkcjonalność, wykonanie ze starannie wyselekcjonowanych materiałów oraz nowoczesny wygląd.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon