Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Łączniki do szkła

Sortuj wg.
Wyświetl:

Produkty polecane

Polecamy
Łącznik szkła Claw-2 4-8mm nikiel
Polecamy
Łącznik szkła Claw-3 4-8mm nikiel
11,31 zł

Produkty

Wyświetl:
Produkty 1-27 z 27

Meble ze szkła, szklane gabloty czy szklane balustrady to bardzo uniwersalny element wystroju wnętrza. Znajduje zastosowanie nie tylko w firmach czy aptekach, ale także w domowych pomieszczeniach, nadając im nowoczesny charakter i wrażenie przestronności. Wybierając odpowiednie okucia meblowe w przypadku mebli wykonanych ze szkła, jak np. szklane witryny sklepowe, należy brać pod uwagę względy estetyczne na równi z kwestią bezpieczeństwa. Warto przede wszystkim postawić na elementy montażowe wysokiej jakości oraz dopasować odpowiedni typ łącznika do projektu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości z doborem właściwych elementów, można zwrócić się do dobrze obeznanego z tematem fachowca i zdać się na jego opinie. Zarówno materiał wykonania, jak i sposób montażu mają duże znaczenie dla efektu końcowego.

Rodzaje łączników do szkła

Łączniki do szkła dzielimy przede wszystkim na takie, które wymagają wiercenia w szkle oraz na takie, które pozwalają się zamontować bez konieczności robienia otworu w szybie. Złączki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów jak stopy kilku metali czy stal nierdzewna. Gdy zależy nam na estetycznym wyglądzie połączonym z dużą trwałością, najlepiej postawić na okucia chromowane, które pasują do wielu aranżacji i są odporne na uszkodzenia.

Wybierając łączniki do szkła meblowego, należy dokładnie sprawdzić, jaką grubość ma szkło, w którym planujemy je zastosować. Producent zawsze informuje, jaki zakres w milimetrach obejmuje dany model. Co do odpowiedniej formy, zależy ona przede wszystkim od tego, w jakiej konstrukcji planujemy zastosować dany łącznik. W naszym sklepie oferujemy złączki w najróżniejszych formach, rozmiarach i kolorach: od pojedynczych wsporników, idealnych do mocowania balustrad, po czterostronne łączniki do szklanych gablot. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybierać nie tylko pomiędzy różnymi kolorami okuć, ale także różnymi wykończeniami powierzchni. Do wyboru są łączniki błyszczące, satynowe lub matowe. 

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając właściwe łączniki do szkła?

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego okucia ma to, gdzie chcemy je użyć. Jeśli łączniki posłużą do wykonania, np. szklanej balustrady balkonowej czy też półek łazienkowych, należy zwrócić  szczególną uwagę, żeby materiał, z którego zostały wykonane elementy, był odporny na korozję. W przeciwnym razie nie tylko szybko pojawią się nieestetyczne plamy rdzy, ale ryzykujemy także naszym bezpieczeństwem. 

Od tego, jakimi narzędziami i umiejętnościami dysponujemy, zależy także wybór mocowań przelotowych i nieprzelotowych. Jeśli tylko konstrukcja i przeznaczenie danego mebla na to pozwala, prostszym rozwiązaniem będą okucia niewymagające wywiercenia otworów w szkle. Decydując się na łączniki do szkła, do których montażu niezbędne jest wiercenie w szkle, należy pamiętać, że jeśli szklana powierzchnia ma za zadanie wytrzymać różnego rodzaju obciążenia (jako półka czy balustrada), szkło powinno zostać zahartowane po wywierceniu otworów. Tego typu operacje najlepiej zlecić w fachowemu serwisowi.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon