Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Zawiasy do stołów

Sortuj wg.
Wyświetl:

Produkty polecane

Polecamy
Zawias do stołu LEAF 29-32mm
56,54 zł 63,61 zł
Polecamy
Zawias do stołu LEAF 25-28mm
66,07 zł
Wyświetl:
Produkty 1-14 z 14

Stół składany to mebel, na zakup którego decyduje się bardzo wiele osób – z zupełnie różnych powodów. W jadalni takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce – w formie złożonej zajmuje on stosunkowo niewiele przestrzeni  i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, a kiedy potrzebny jest większy blat – jego powierzchnię można zwiększyć w kilka chwil. To również bardzo popularny wybór, jeżeli chodzi o meble ogrodowe – złożony stolik można łatwo schować, kiedy nie jest akurat potrzebny. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku stołów konferencyjnych, bankietowych, blatów roboczych. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w domach prywatnych, szkołach, miejscach użyteczności publicznej i salach, gdzie organizowane są przyjęcia. Jednak, by tego typu mebel mógł prawidłowo spełniać swoją funkcję, był łatwy w obsłudze i przede wszystkim – stabilny – konieczne jest zastosowanie odpowiednich okuć – profesjonalnych zawiasów do stołów.

Działanie zawiasów do stołów rozkładanych

Aby zrozumieć, jak działają zawiasy do stołów składanych, należy przede wszystkim poznać zasadę funkcjonowania tego typu mebli. W przeciwieństwie do tych rozsuwanych tutaj blat nie dzieli się na osobne części i częściowo chowa pod spodem, a po prostu jest opuszczany w momentach, kiedy się  z niego nie korzysta, bądź podnoszony, by znajdował się równolegle do ściany. Dlatego też zawiasy do stołów składanych muszą charakteryzować się bardzo dużą wytrzymałością i stabilnością – powinny w końcu utrzymywać blat w pozycji rozłożonej tak, by tworzył idealnie równą, stabilną konstrukcję.

Niektóre modele zawiasów do stołów wyposażone są w specjalną blokadę – stoper, który gwarantuje, że blat nie będzie opadał samoistnie. Ten element nie jest konieczny, jeżeli mebel wyposażony został w dodatkowe nogi lub podpory przeznaczone do stabilizacji podnoszonych części. Kąt otwarcia w zawiasach do stołów składanych wynosi zazwyczaj 90˚ lub 180˚. Akcesoria te wykonywane są z bardzo wytrzymałych materiałów – głównie ze stali nierdzewnej (ocynkowanej lub nie), znalu i mosiądzu. Wszystkie modele posiadają otwory mocujące, do niektórych w zestawie dołączane są pasujące wkręty.

Wysokiej jakości zawiasy do stołów rozkładanych dostępne w sklepie Gryc24

W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz wysokiej klasy zawiasy do stołów składanych, które cieszą się doskonałymi opiniami wśród osób zajmujących się profesjonalną produkcją i montażem mebli. To pewne i sprawdzone rozwiązania wytrzymujące nawet bardzo intensywne użytkowanie. W asortymencie znajdziesz modele przeznaczone do różnych typów stołów. Wszystkie proponowane przez nas produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach – mimo to charakteryzują się bardzo dobrą jakością i niezawodnością.

Od wielu lat zajmujemy się dystrybucją wysokiej klasy akcesoriów meblowych, z których korzystają profesjonaliści. Doskonale znamy nasz asortyment, więc w razie potrzeby możemy doradzić Ci przy wyborze odpowiednich zawiasów do stołu – tak, by Twój mebel funkcjonował bez zarzutu przez długie lata.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon