Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Prowadnica szuflad rolkowa 300mm Biała

Prowadnica szuflad rolkowa 300mm Biała

Cena detaliczna: 9,51 zł
Porównaj
SKU:
006.001.301-0
Dostępność:
W magazynie
Dostawa:
w ciągu 48 godzin
Koszty wysyłki:
od 17,50 zł (sprawdź)
Ocena produktu:
1 ocen
Gwarancja:
24 miesiące
Opis produktu

Prowadnica szuflad rolkowa o długości 300mm to podstawowy element montażowy wielu mebli wyposażonych w wysuwane półki. Prowadnica ta znakomicie sprawdza się w drewnianych szufladach biurek oraz szafek nocnych przenoszących niewielkie obciążenia do 15kg. Umożliwia częściowy wysuw wynoszący ¾ całkowitej jej długości.
Warto zaznaczyć, że dzięki niezwykle prostej konstrukcji oraz wykonaniu z grubej stalowej blachy produkt ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia i zadrapania.
Szyny prowadzące prowadnicy skutecznie zabezpieczają szufladę przed nagłym zsunięciem się oraz zapobiegają jej obniżeniu się, co bezpośrednio przekłada się na bezawaryjne i wygodne korzystanie z mebli.

Prowadnica odpowiada również za sprawną i płynną pracę szuflad. Sprawia, że półki i szuflady umieszczone w meblach dyskretnie otwierają się i zamykają. Dlatego też, prowadnice rolkowe tak często montowane są w meblach znajdujących się w sypialniach, pokojach dziecięcych oraz salonach. Szczególnie dobrze sprawdzają się w rozwiązaniach dla mebli, które nie są narażone na znaczne obciążenia i wysokie temperatury.

Charakterystyka prowadnicy szuflad rolkowej:

  • kolor biały RAL 9003
  • długość 300mm
  • wysokość 20mm, przy rolce 34mm
  • grubość płytki stalowej 1,2mm
  • częściowy wysuw - ¾ całkowitej długości
  • obciążenie dynamiczne 15kg na parę prowadnic
  • profil wykonany ze stali, lakierowany proszkowo
  • rolki jezdne wykonane z tworzywa sztucznego
  • blokada wyjęcia - tak, szufladę należy lekko unieść, aby wyjąć ja z prowadnic
  • hamulec - prowadnice są zakrzywione na końcach, dzięki czemu realizują funkcję grawitacyjnego samodomykania w końcowym etapie zamknięcia. 

 

Na zestaw składają się dwie prowadnice (na jedną szufladę) – prowadnica prawa i prowadnica lewa. Ze względu na swoją prosta budowę pozwalają one na samodzielny, niezwykle szybki i łatwy montaż w korpusie szafki.

Dane techniczne

Długość:

300 mm

Wysokość:

21 mm

Obciążenie maksymalne:

15 kg

Wysuw:

częściowy wysuw
Opinie o produkcie
Kamil 2021-10-11

All ok

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon