Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 40

Zawiasy puszkowe

Sortuj wg.
Wyświetl:
Zawias Ferrari fi35 +45
Zawias Ferrari fi35 +45
SKU: C95078EGG
Zawias fi35 C cc48 MAXI
Zawias fi35 C cc48 MAXI
SKU: 15.03.689-0
Wyświetl:
Produkty 1-20 z 30

Zawiasy meblowe puszkowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych obecnie w branży meblarskiej. Dzięki nim możemy łatwo i bez wysiłku przymocować fronty do mebli tak, by można je było otwierać. To uniwersalne akcesoria, które łatwo wyregulować i jeszcze łatwiej zamontować – wystarczą do tego wiertarka, ewentualnie wkrętak i odpowiednie wiertło. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli zawiasów puszkowych – zarówno zwykłych, z prowadnikiem lub bez niego, jak i takich o specjalnym przeznaczeniu (np. do drzwi wpuszczanych) lub wyposażonych w dodatkowe funkcje (np. ciche domykanie).

Uniwersalne zawiasy puszkowe meblowe – rodzaje

Odpowiednie dobranie zawiasu może zaważyć na tym, czy dany mebel będzie funkcjonalny i jak długo nam posłuży, spełniając swoje zadania bez zarzutu. W tym wypadku warto kierować się nie tylko ceną tego typu akcesoriów, ale przede wszystkim ich jakością i materiałami, z jakich zostały wykonane. W opinii wielu specjalistów z branży meblarskiej to właśnie zawiasy puszkowe sprawdzają się najlepiej podczas produkcji i montażu mebli. Ich zamocowanie zajmuje kilka chwil – wystarczy odpowiednio wymierzyć miejsce, w których mają być montowane, a następnie przykręcić je za pomocą wkrętów. Dostępne są modele wyposażone w prowadnik i regulację mimośrodową lub bez prowadnika.

Zawiasy puszkowe różnią się między sobą przede wszystkim możliwym kątem rozwarcia. Najpopularniejsze są te umożliwiające otwieranie drzwi w zakresie 100-110˚ (stosuje się je w standardowych drzwiczkach szafek, a także bliźniaczych i wpuszczanych) oraz 170-175˚ (przy szafkach narożnych i wyposażonych np. w szuflady wewnętrzne). Dzieli się je również ze względu na zastosowanie na: nakładane (do drzwi montowanych „na zewnątrz” mebla), wpuszczane (do drzwiczek „wewnątrz” mebla), do drzwi do lodówki w zabudowie (o mniejszym kącie rozwarcia i krótszym prowadniku), bliźniacze (stosowane przy dwóch parach drzwiczek opartych o środkową przegrodę w szafce, montowanych na zewnątrz), kątowe (do szafek narożnych), składane (przy drzwiach złożonych z dwóch części), równoległe (w meblach, gdzie zamknięty front jest położony równolegle do krawędzi korpusu – zwykle używany w narożnikach) oraz uzupełniające (również wykorzystywane w szafkach narożnych, zazwyczaj kuchennych).

Zawiasy puszkowe – wygoda użytkowania

Dostępne w naszym sklepie zawiasy puszkowe dostępne są zarówno w wersjach podstawowych, jak i takich, które oferują dodatkowe udogodnienia. Nasi klienci bardzo chętnie wybierają modele wyposażone w „cichy domyk” – który sprawia, że nawet jeśli zamkniemy drzwiczki mebla z dużą siłą, nie uderzą one o korpus, ale wyhamują, co uchroni je przed uszkodzeniem i spowoduje, że domkną się bezgłośnie.

W naszym asortymencie znajdziesz wyłącznie sprawdzone zawiasy puszkowe wykonane z materiałów najwyższej jakości, również ze znalu – przeznaczone do mebli medycznych. Większość z nich posiada opcję szybkiego rozłączania (za pomocą jednego przyciśnięcia) oraz atest na 300 tys. cykli. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego modelu zapraszamy do kontaktu.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon