Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Zatrzaski drzwi do saun

Sortuj wg.
Wyświetl:

Produkty polecane

Polecamy
Płytka zaczepowa zatrzasku Dania
Wyświetl:
Produkty 1-10 z 10

Zatrzaski drzwiowe to elementy stosowane w celu intencjonalnej blokady drzwi w futrynie oraz umożliwiające bezproblemowe otwarcie po naciśnięciu klamki bądź pociągnięciu gałki.  

Dobry zatrzask powinien zapewniać cichy domyk. To jednak nie wszystko. W kontekście jakości niemniej istotna okazuje się płynność działania zatrzasku, która wpływa bezpośrednio na komfort użytkownika. Zaczepy rolkowe – stosowane nierzadko w saunach – charakteryzują się cichym działaniem, prostym montażem i równie prostą konstrukcją.  

Jak działa rolkowy zatrzask do drzwi sauny? 
 

Nie jest żadną tajemnicą, że osoby korzystające z sauny cenią sobie ciszę. Pomieszczenie wypełnione parą to nie tylko miejsce do wypocenia toksyn czy oczyszczenia organizmu… 

To dodatkowa perspektywa, aby poddać się kontemplacji. W takich okolicznościach nikt nie chce doświadczać hałasów.  

Właśnie dlatego ważne jest, aby zatrzaski do drzwi sauny generowały jak najmniej niepotrzebnych dźwięków.  

Zatrzask rolkowy do drzwi sauny składa się z cynkowo-aluminiowego korpusu, rolki oraz sprężyny. Po pchnięciu drzwi w celu zamknięcia rolka wpada do wgłębienia ulokowanego w futrynie. Taka mechanika zapobiega samoczynnemu wypadnięciu dzięki ukrytej wewnątrz sprężynie. Która dociska rolkę do ramy drzwiowej. 

Jakie zatrzaski do drzwi saun wyróżniamy? 
 

Nie każdy zatrzask rolkowy jest taki sam. Mogą się one różnić nie tylko wymiarami czy materiałem, ale również samym montażem. Z tego względu asortyment, który znajdziesz w tej kategorii, dzieli się na dwa typy:

1. Zatrzask rolkowy wpuszczany


Ten rodzaj okucia cechuje największa wytrzymałość oraz stabilność. Obie wymienione cechy zawdzięcza się montażowi, który poprzedzisz wierceniem otworu w drzwiach. Ta technika instalacji wymaga dodatkowego frezowania celem obsadzenia w futrynie. Dopiero po wykonaniu wymienionych kroków należy zamontować zatrzask. Jak to zrobić? Wystarczy ,,wpuścić” cylindryczny element korpusu do wywierconego otworu.  

Już sam opis montażu świadczy o konieczności posiadania przynajmniej podstawowej wiedzy technicznej lub doświadczenia.  
 
Pamiętaj: jeśli montujesz zatrzaski do drzwi sauny po raz pierwszy, wybierz produkt wymieniony w punkcie drugim. Dlaczego? Otóż nieumiejętnie wywiercony otwór może spowodować uszkodzenie futryny.    

2. Zatrzask rolkowy przykręcany  


Przykręcany zatrzask rolkowy do drzwi sauny to odrobinę mniej wytrzymałe, ale znacznie przystępniejsze rozwiązanie. Taki rodzaj okucia jest również najbezpieczniejszym oraz najszybszym wariantem; wystarczy Ci kilka wkrętów oraz śrubokręt!
 
 

Kto najczęściej montuje rolkowe zatrzaski do drzwi sauny? 

 
Okucia wymienione w tej kategorii wymagają niekiedy odrobinę bardziej zaawansowanej wiedzy, lecz z drugiej strony są najbardziej optymalnym i profesjonalnym wyborem.  

Zatrzaski wpuszczane wybierają najczęściej specjaliści do spraw zaopatrzenia. Zależy im na wytrzymałym oraz ekonomicznym produkcie, który spełni wysokie oczekiwania klientów.   

Proponowane przez nas zatrzaski do drzwi sauny sprawdzą się szczególnie w: 
  • pensjonatach,
  • hotelach,
  • salonach odnowy biologicznej / beauty&SPA,
  • termach,
  • obiektach sportowych, takich jak baseny lub siłownie.  

 

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon