Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Prowadnice do stołu - jak dobrać?

Stół to jeden z podstawowych mebli, który pojawia się obowiązkowo w każdym mieszkaniu, domu, a także biurach czy instytucjach publicznych. Nie służy on tylko do spożywania posiłku - często jest miejscem pracy czy przestrzenią do przechowywania różnych przedmiotów. Wybierając stół, bardzo istotny jest również wybór właściwych elementów. Jak dobrać prowadnicę do stołu? To pytanie, które z pewnością pojawia się w głowie wielu osób decydujących się na zakup nowego mebla. Jeżeli chcesz poznać odpowiedź, zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Jak dobrać prowadnice do stołu rozsuwanego?

Stół rozsuwany to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie do wielu przestrzeni. Na co dzień korzystać można z mniejszej powierzchni, pozostawiając więcej wolnego miejsca w kuchni czy pokoju. Gdy w domu pojawiają się goście, rozsuwany stół umożliwia stworzenie przestrzeni dla nawet kilkunastu osób. Wszystko zależy od wybranego modelu. Rozsuwane stoły mogą przybierać różne kształty, zarówno okrągłe, kwadratowe, jak i prostokątne. Wysuwane stoły mogą osiągać nawet ponad 2 metry długości. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie masz wystarczająco miejsca, aby umieścić tak duży mebel na stałe w swoim domu lub mieszkaniu. Kolejnym elementem, który należy rozważyć podczas zakupu, jest to, jak dobrać prowadnicę do stołu rozsuwanego.

 

Prowadnica do stołu L-740 rama dzielona
Prowadnica do stołu L-740 rama dzielona
SKU: 006.500.042
Rama:
Rama dzielona
Długość:
740 mm
Obciążenie maksymalne:
90 kg
353,52 zł

Czym są prowadnice do stołów? To mechaniczne elementy, które umożliwiają rozkładanie stołu. Część modeli wyposażone jest w automatyczne prowadnice, inne z kolei wymagają ręcznego rozsunięcia stołu. Czasami okazuje się, że element ten uległ uszkodzeniu i konieczna jest wymiana prowadnicy. W takim przypadku można spróbować podjąć się tego zadania samodzielnie. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj prowadnicy, a następnie zamontować ją we właściwym miejscu. Można skorzystać z instrukcji dołączonych do prowadnicy lub posiłkować się różnymi materiałami instruktażowymi. Prowadnica do stołu - jak dobrać właściwą? Na rynku znajduje się bowiem kilka rodzajów tych elementów. Przeczytaj dokładny opis, dzięki czemu będziesz pewny, który sprawdzi się najlepiej w przypadku stołu, który zamierzasz kupić.

Prowadnice do stołu - rodzaje

Do najpopularniejszych modeli zaliczyć można z pewnością stoły z synchronicznym systemem rozsuwania. Charakteryzują się prostotą działania, przez co są tak często wybierane przez licznych klientów. W jaki sposób rozsunąć stół z takimi prowadnicami? W tym przypadku wystarczy jedynie pociągnąć za blat, co poskutkuje rozsunięciem środkowych elementów, ze względu na ich synchroniczne działanie. Dodatkowe blaty można schować pod powierzchnią stołu lub umieścić jedną warstwę na drugiej. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które działa szybko, bez większych problemów. Rozsunięcie stołu nie wymaga nadmiernego wysiłku, a sama konstrukcja jest stabilna i rzadko ulega jakimkolwiek uszkodzeniom.

 

Prowadnica do stołu L-560 rama dzielona
Prowadnica do stołu L-560 rama dzielona
SKU: 006.500.043
Rama:
Rama dzielona
Długość:
560 mm
Obciążenie maksymalne:
90 kg
294,66 zł

Kolejnym mechanizmem, który warto rozważyć podczas zakupu stołu, jest prowadnica aluminiowo-teleskopowa. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w przypadku stołów o dużej powierzchni, takich, które osiągają ponad 4 metry. System ten umożliwia rozsunięcie blatu tylko z jednej strony - w większości modeli konieczne jest obustronne rozsunięcie stołu. To stabilne konstrukcje, które są w stanie stanowić podporę nawet dla dość ciężkich przedmiotów. Są łatwe w obsłudze i stosunkowo rzadko ulegają jakimś większym usterkom czy awariom. To droższe warianty - kupując je ma się jednak gwarancję niezawodności i długiego czasu użytkowania.

 

Kolejny to system teleskopowy z podpórką. Czym się charakteryzuje ten model? Rozkładanie stołu polega tutaj na rozsunięciu nóg stołu na boki, najczęściej wykorzystuje się go w przypadku kwadratowych modeli. Gdy blat zostanie rozsunięty, kolejnym elementem jest wyjęcie dodatkowe blatu i umieszczenie go w odpowiednim miejscu. Podpórka jest tutaj elementem stabilizującym konstrukcję. To prosta technologia, która sprawdzi się w przypadku wielu modeli stołów.

 

Kolejnym popularnym mechanizmem prowadnicy jest ławostół. To dobrze wszystkim znane niskie meble, które często wykorzystywane są w salonach. Modele te z wykorzystaniem nóg umożliwiają regulowanie wysokości ławy oraz znaczne jej podniesienie. W ten sposób otrzymuje się pełnoprawny stół, który zaraz może znowu zamienić się w niską ławę. Dominuje tutaj system teleskopowy z podpórkami, co daje również możliwość zwiększenia powierzchni stołu. To komfortowe rozwiązanie działa na wielu płaszczyznach i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które lubią stawiać na wszechstronne rozwiązania. Tego typu prowadnice sprawdzą się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również garażu czy ogrodzie, gdzie dostosowanie wysokości stołu będzie bardzo przydatne.

Prowadnica do stołu - jak dobrać? Wskazówki

 

W artykule przedstawiliśmy najpopularniejsze rodzaje prowadnic do stołów. Wszystkie cieszą się wieloma zaletami, są stabilne i nie ulegają zniszczeniom. Jak dobrać najlepszą prowadnicę do stołu? Pierwszym krokiem powinno być przemyślenie tego, jaki stół zamierza się kupić, z funkcją łatwy, kwadratowy, bardzo długi czy może okrągły. Kiedy wybierzesz już konkretny model, na tej podstawie z pewnością dopasujesz najlepszą wersję prowadnic. Rozsuwanie stołu będzie wtedy proste, wygodne i bardzo komfortowe, a co równie ważne -  sam stół zachowa stabilną konstrukcją

 

Prowadnica do stołu z ramą dzieloną synchroniczna L-1055/960mm
Prowadnica do stołu z ramą dzieloną synchroniczna L-1055/960mm
SKU: 24.02.551-1
Rama:
Rama dzielona
Długość:
1055 mm
370,86 zł

W asortymencie sklepu Gryc24 dostępny jest szereg różnego rodzaju prowadnic do sklepu, które nadają się do samodzielnego montażu. Posiadamy wersje o różnej długości i obciążeniu. Z pewnością odnajdziesz interesujące Cię parametry. Ceny naszych produktów prezentują się bardzo atrakcyjnie, można liczyć również na atrakcyjne promocje. Zawsze staramy się dostarczać naszym klientom najwyższej jakości produkty, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. W razie trudności dotyczących doboru najlepszego produktu - zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści doradzą, jakie akcesoria wybrać, biorąc pod uwagę konkretny typ stołu bądź ławy.

Dlaczego warto nas wybrać?

Fachowe doradztwo

Nasi doradcy posiadają ogromną wiedzę o produktach. Skorzystaj z fachowych porad na infolinii lub drogą mailową.

22 lata doświadczenia

Od 1998 roku budujemy siłę naszej marki poprzez najlepszą jakość obsługi, szeroką gamę oferowanych produktów oraz realizację nietypowych projektów.

Darmowa dostawa od 300 zł

Już od tej kwoty wyślemy Twoją przesyłkę do Paczkomatu zupełnie za darmo.

Wysyłka w 24h

Wszystkie standardowe zamówienia przygotowujemy i wysyłamy w ciągu jednego dnia roboczego.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon