Podnośnik gazowy do mebli - jaki wybrać i jak działa
Podnośniki gazowe to często niedoceniane elementy mebli, umożliwiające płynne, bezpieczne i łatwe otwieranie szafek. Głównie są one kojarzone z meblami kuchennymi, jednak bez przeszkód można wykorzystać je również w szafkach łazienkowych czy pokojowych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są niemal niewidoczne, dlatego nie zaburzają estetyki frontów meblowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działają podnośniki gazowe do mebli i które modele są najlepsze, zapoznaj się z naszym artykułem.
Podnośnik gazowy do mebli - jak działa?
Podnośniki gazowe do mebli (siłowniki) to elementy składające się z: cylindra z gazem (zwykle z azotem) pod wysokim ciśnieniem, specjalnego pręta w tłoku bezpośrednio przenoszącego działanie podnośnika na dany mebel oraz klapy. Gaz znajdujący się w tłoku stopniowo wydostaje się z jego wnętrza, dzięki czemu drzwiczki opadają bardzo wolno. Aby skutecznie odblokować podnośnik, trzeba wcisnąć zwalniacz, odpowiadający za otwieranie komory znajdującej się we wnętrzu tłoka. Dzięki temu w siłowniku zwiększa się przepływ gazu i w efekcie tłok przemieszcza się na prawidłową pozycję. Dzięki temu mechanizmowi w czasie podnoszenia i opuszczania frontów mebli nie trzeba podtrzymywać ich ręką, co jest niewygodne i grozi kontuzjami. Przy tym opuszczanie drzwiczek następuje w płynny i cichy sposób. Podnośniki te często są wykorzystywane w szafkach w wysokiej zabudowie - np. kuchennych, gdyż sprawiają, że użytkowanie ich nie grozi urazami.
Jaki wybrać podnośnik gazowy do mebli?
Wybierając podnośnik gazowy do mebli, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rodzaj - inny będzie nadawał się do szafek, których drzwiczki otwierają się ku górze, a inny do tych otwieranych ku dołowi, tzw. barowych. Ten element zawsze trzeba dobrać do typu mebli, w których będzie montowany - należy określić, jaką będzie pełnił funkcję i do jakich szafek zamierzamy go użyć. Podczas zakupu podnośnika gazowego do mebli należy zwrócić uwagę także na to, jaki ciężar jest on w stanie podnieść. Najlepsze modele mogą unieść nawet 18 kg. Natomiast najtańsze podnośniki utrzymują zaledwie 6 kg. Podczas wyboru tego typu okuć zachęcamy również do sprawdzenia ich mocy, która wyrażona jest w niutonach. Jeśli jednak masz problem ze znalezieniem odpowiedniego podnośnika, zachęcamy do przejrzenia poniższych propozycji. Umieściliśmy wśród nich wyłącznie najlepsze modele, cieszące się dużą popularnością i świetnymi opiniami.
Najlepsze podnośniki gazowe do mebli - nasze propozycje
Zastanawiasz się, jaki podnośnik do mebli wybrać? Nie wiesz, który z nich sprawdzi się najlepiej? Sięgnij jeden z poniższych modeli!
- Siła odpychania/rozprężania:
- 80 N
- Długość:
- 267 mm
- Kolor:
- szary
- Siła odpychania/rozprężania:
- 80 N
- Długość:
- 267 mm
- Kolor:
- szary
Prezentowany produkt to wytrzymały podnośnik gazowy do mebli o sile odpychania 80 N. Cechuje się on wysoką jakością, trwałością i uniwersalnością. Umożliwia płynne unoszenie i opuszczenie drzwiczek o ciężarze do 8 kg. Zapewnia ich ciche zamykanie i otwieranie oraz stały i całkowicie bezproblemowy dostęp do zawartości szafek. Gwarantuje bezpieczne użytkowanie mebli, wykluczając wszelkie niebezpieczeństwa, np. nagłe opuszczenie się frontu, co mogłoby skutkować urazami. Prezentowany podnośnik gazowy przeznaczony jest do montażu w meblach kuchennych, biurowych i pokojowych. Doskonale współpracuje zarówno z pełnymi frontami, jak i tymi wykonanymi z profili. Jego dużą zaletą jest łatwy montaż, niewymagający fachowej wiedzy ani posiadania zaawansowanych narzędzi.
- Długość:
- 267 mm
- Kolor:
- szary
- Długość:
- 267 mm
- Kolor:
- szary
Naszą drugą propozycją jest podnośnik gazowy do mebli górny o dużej sile rozprężania, wynoszącej aż 100N. Pozwala on na płynne opuszczanie i unoszenie frontów o ciężarze do 10 kg. Jego mechanizm działania odpowiada za stałe utrzymywanie drzwi w pozycji otwartej. Produkt ten jest uniwersalny - może być zamontowany zarówno w szafkach kuchennych, jak i biurowych czy pokojowych. Wykonany został z wysokiej jakości metalu i tworzywa sztucznego. Przeznaczony jest do samodzielnego montażu, niewymagającego stosowania specjalistycznych narzędzi.