Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 511 33 43

Klamki do okien – jak je dobierać?

Zastanawiasz się, jakie klamki wybrać do swoich okien? Niezależnie od tego, czy budujesz swój dom, czy remontujesz mieszkanie, dobór odpowiednich klamek do okien może być kluczowy dla wygody użytkowania i estetyki wnętrza. Wiedz, że stare klamki do okien – zwłaszcza te uszkodzone – mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo. Właśnie dlatego pomożemy Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

W tym artykule tłumaczymy, na co zwrócić uwagę, by podjąć świadomą decyzję. Poznaj nasze propozycje i wybierz klamki do okien z kluczykiem lub uniwersalne, jeśli nie odczuwasz potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Najważniejsze kryteria przy wyborze klamki do okien

Przed zakupem klamek do okien warto przeanalizować kilka istotnych czynników, które wpłyną na ostateczny wybór:

  • Materiał i wykończenie: Klamki do okien są dostępne w zależności od typu okna. Najpopularniejszym wyborem wśród Klientów są Klamki do okien plastikowych.
  • Funkcjonalność: Nie zapominaj o funkcjach, jakie powinny pełnić klamki do okien. Czy potrzebujesz klamek z zamkiem, kluczykiem czy też blokadami dla dzieci?
  • Estetyka: Klamki do okien stanowią nie tylko element funkcjonalny, ale również dekoracyjny. Dobierz je więc zgodnie z aranżacją pomieszczenia i preferowanym stylem. Pamiętaj, że maskownica klamki okiennej powinna pasować do ramy okiennej!
  • Wymiary: Upewnij się, że wybrane klamki pasują do Twoich okien pod względem rozmiaru i montażu.
  • Cena: Zastanawiasz się, ile kosztuje klamka do okna z zamkiem lub bez? Mamy dobrą wiadomość – ceny naszych modeli nie przekraczają

Jak dobrać odpowiednie klamki do okien plastikowych?

Wymieniony tutaj materiał stanowi najpowszechniejszy wybór na świecie. Klamki do okien PCV wymienione poniżej są wybierane przez Klientów głównie ze względu na swoją trwałość i estetykę. Jeśli planujesz zakup, zwróć uwagę na poniższe propozycje:

 

Poszukujesz klamek z zabezpieczeniem? Ta klamka z zamkiem zapewni Ci dodatkowe poczucie bezpieczeństwa:

 

 

Jeśli preferujesz bardziej klasyczny wygląd, ta klamka będzie idealnym wyborem:

 

 

Ta klamka świetnie sprawdzi się w oknach plastikowych, dodając im elegancji i stylu:

 

 

Bezpieczeństwo w domu: Klamka do okna z kluczykiem

Bezpieczeństwo w domu jest priorytetem dla każdego właściciela. Dlatego wybierając klamki do okien, warto zastanowić się nad opcją z zamkiem, który zapewni dodatkową ochronę Twojego domu. Klamki z zamkiem są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad dostępem do swojego mieszkania.

Klamka okienna z zamkiem jest wyposażona w mechanizm, który umożliwia zablokowanie lub odblokowanie okna za pomocą klucza. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje okna są zabezpieczone przed osobami nieświadomymi potencjalnych zagrożeń – na przykład dzieci lub osób starszych, którymi się opiekujesz.

Klamki do okien z zamkiem to nie tylko ochrona przed intruzami, ale również zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem okna przez dzieci. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoi najbliżsi są bezpieczni, nawet gdy jesteś poza domem.

Wybierając klamki do okna na klucz, inwestujesz także w spokój ducha dla siebie i swoich bliskich.

Czy klamki do okien są uniwersalne?

Jednym z najczęściej poruszanych wątków jest pytanie, czy klamki do okien są uniwersalne i czy można je stosować w różnych typach okien.

Odpowiedź brzmi: to zależy. Zawsze warto sprawdzić wymiary okna przed dokonaniem zakupu. W przypadku wątpliwości udzielamy porad telefonicznych po skontaktowaniu się z naszym Działem Obsługi Klienta. Klamki odgrywają istotną rolę – zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Wybierając odpowiednie klamki, możesz nie tylko zwiększyć komfort użytkowania, ale również nadać pomieszczeniom wyjątkowy charakter.

Pamiętaj o analizie swoich potrzeb i preferencji oraz dobieraj klamki, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Dlaczego warto nas wybrać?

Fachowe doradztwo

Nasi doradcy posiadają ogromną wiedzę o produktach. Skorzystaj z fachowych porad na infolinii lub drogą mailową.

22 lata doświadczenia

Od 1998 roku budujemy siłę naszej marki poprzez najlepszą jakość obsługi, szeroką gamę oferowanych produktów oraz realizację nietypowych projektów.

Darmowa dostawa od 300 zł

Już od tej kwoty wyślemy Twoją przesyłkę do Paczkomatu zupełnie za darmo.

Wysyłka w 24h

Wszystkie standardowe zamówienia przygotowujemy i wysyłamy w ciągu jednego dnia roboczego.

email-icon facebook twitter youtube linkedin instagram whatsup category-view-grid category-view-list close-icon star-empty star-full remove-icon